Milan Novák

 
   
Telefon:    +420 603 254 245
Email:        novakm(@)bydleninadoporuceni.cz

  
Kancelář:  Bydlení na doporučení s.r.o.
                   U Křížku 1403/4
                   140 00 Praha 4 - Nusle

Videovizitka

Videoreference

Videoprohlídka

Můj příběh...

Jak to všechno začalo.

S obsáhlou agendou kolem nemovitostí jsem se naostro potkal, když naše rodina požádala o restituci malého políčka u Kolína. O dva roky později jsem objížděl úřady, dohledával lejstra, sháněl razítka a v archivech kopíroval stránky z pozemkových knih, když jsme u Kutné Hory zdědili malou chaloupku po dědovi. Pár let poté jsem složil „doktorát“, když se město rozhodlo převést do OV družstevní řadové garáže postavené v akci „Z“ na pozemcích neznámého majitele. Za šest měsíců jsem měl všechna potvrzení, úřední rozhodnutí, odborná vyjádření a znalecké posudky v jednom šanonu. V jednom citátu se říká: „Nejlepší část vzdělání je ta, kterou člověk získal sám.“

Osudu neutečeš.

Potom byl několik let klid. Pracoval jsem, staral se o rodinu a netušil jsem, že přijde životní změna. Přišla v podobě nabídky: „Pojď a pomoz nám prodávat nemovitosti, všechno tě naučíme.“ A bylo to hodně věcí, o mnoho víc, než jsem znal z vlastních zkušeností. Ale když máte štěstí na dobré učitele a kolegy, tak se vše podaří. V dalším citátu se říká: „Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Tak jsem tedy vstoupil, absolvoval školení, kurzy a složil potřebné zkoušky. Stal jsem se profesionálem.

Deset let praxe.

Během této doby se v prodeji nemovitostí mnohé změnilo. Zejména změna způsobu financování, změna placení daní, nový Občanský zákoník a další povinnosti. A protože neznalost zákonů neomlouvá, je prodej nemovitostí bez pomoci odborníka složitější. Mým posláním je zajistit všechny dokumenty potřebné pro převod nemovitosti, připravit kvalitní smlouvy a zajistit bezpečný převod peněz. Je to stejně záslužné, jako když lékař správně stanoví diagnózu a pacienta uzdraví, jako když horský vůdce bezpečně dovede turistu do cíle, jako když letový dispečer navede letadlo na hladké přistání. Tuhle práci dělám rád a jsem spokojený, když mi klienti důvěřují. Kdysi někdo řekl: „Tajemství úspěchu je dělat obvyklé věci neobvykle dobře.“ To je můj program na dalších deset let. 

Milan

Úspěšný prodej nemovitosti

Chcete prodat rychle za nejvyšší cenu? Bojíte se, abyste neudělali chybu? Naučíme Vás vše v konkrétních krocích v naší Škole prodeje!